به طور عام اسناد تجاری، اسنادی هستند که بین تجار رد و بدل می‌شوند و در روابط تجارتی سندیت دارند، لیکن از آنجایی که سه عنصر سرعت در تصمیم‌گیری، سهولت در گردش سرمایه و امنیت سرمایه‌گذاری در امور تجاری دارای اهمیت ویژه‌ای هستند، لذا فقط سه سند سفته، چک و برات به عنوان سند تجاری خاص شناخته می‌شوند.

امروزه اسناد تجاری به عنوان وسیله پرداخت نقشی نظیر پول دارند، با این تفاوت که پول با برخورداری از پشتوانه دولتی، پراخت آن تضمین شده و قابلیت گردش نامحدود را دارد، ولی اعتبار اسناد تجاری متکی به اعتبار متعهد یا متعهدین آن و در نتیجه پرداخت وجه سند غیرمطمئن است و قابلیت گردش محدود و مقید دارد.

1-با توجه به دعاوی متعدد در این زمینه توضیحات مختصری را جهت آشنا شدن بیشتر شهروندان محترم گردآوری کرده ایم که به شرح زیر است:

ابطال چک

ابطال چک در وجه حامل

ابطال ظهرنویسی چک

استرداد چک

چک

دستور موقت چک

 سفته

برات

گروه حقوقی پاد متشکل از وکلای با سابقه و متخصص  در امور تجاری طبق اصول و اهداف موسسه که سعی در ایجاد جامعه ای عاری از هرگونه دعوا می باشد،همواره شما را یاری خواهند کرد.

دعاوی خود را به وکلای متخصص ما بسپارید.

برای مشاوره حقوقی آنلاین به کانال تلگرام موسسه حقوقی پاد مراجعه نمایید. برای اطلاع بیشتر در خصوص مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی پاد با ما تماس بگیرید.